Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Paskola arba kredito suma yra sudaroma iš dviejų dalių: t.y. sumos, kurią Jūs pasiskolinote imdami sms paskolas ar greituosius kreditus, ir paskolos palūkanų.

Bankai ar greitųjų kreditų bendrovės siūlo du galimus kredito grąžinimo scenarijus: pirmas yra linijinis, antras yra anuitetas- pastovusis.

Kai paskolos grąžinimas yra sutartas taikant linijinį paskolos grąžinimo metodą, palūkanos yra skaičiuojamos nuo realaus faktiško kredito likučio. T.y. kiek Jums liko padengti įsiskolinimo, tai tiek Jums ir palūkanų norma didelė.

Šis metodas geras ir naudingas tuo, kad paskolos pradžioje yra grąžinama didesnioji paskolos dalis ir palūkanos, ir jeigu imtų kilti palūkanų normos, tai paskolos grąžinimo sumai nedarytų tokios didelės įtakos.

smspinigai.lt

Kai paskolos grąžinimo įmoka yra pastovi, tai toks mokėjimo metodas yra laikomas anuitetas, arba pastovusis. Jūs visada mokate tą pačią įmokos sumą, tik pradžioje didžiąją įmokos dalį sumokate už palūkanas, o vėliau palūkanų suma mažėja ir imate padengti didesniąją dalį paskolos.

SMS paskolos ar greitieji kreditai yra paskaičiuojami truputi kita metodika, ten palūkanų normos yra daug kartų didesnės, nes paskolų laikotarpiai yra daug kartų trumpesni.

Jeigu lyginsime šiuos metodus paskolos išdavimui nekilnojamojo turto pirkimui, tai pastebėsime, kad daugeliu atveju finansiškai būtų naudinga pasirikti linijinį paskolos grąžinimą didelės apimties paskoloms.

Sakykime, kad Jūs imate  57142 € paskolą,  40 metų, (nors šiuo metu daugelis bankų jau nebeduota tokių ilgų būsto paskolų laikotarpių) su metine paskolos palūkanų norma 4,69 %. Jeigu pasirinksime paskolos grąžinimo metodą anuitetas, tada mėnesio paskolos įmoka būtų 264 €, o pasirinkus paskolos grąžinimą linijiniu metodu paskolos įmoka būtų 342 €.

Atrodytų gražu, jeigu nebūtų apgaulinga.  Paskaičiuokime, kiek palūkanų sumokame per tuos 40 paskolos metų.

Jeigu išmokame paskolą anuiteto metodu, palūkanų suma sudaro  69353 €, o grąžinant paskolą linijiniu metodu, palūkanų suma sudaro 53711 €.

Per 40 metų paskolos laikotarpio sutaupome palūkanų sumokamų bankui kurių suma sudaro 15642 €.

Jeigu yra galimybė mokėti didesnę paskolos sumą, rinkitės paskolos grąžinimo metodą, kuris padės Jums sutaupyti pinigų, neremkite banko.

Renkantis metodą svarbu ir tai, ar ketinate grąžinti kreditą anksčiau ar mokėsite visą sutartą laiką, o gal rengiatės parduoti įsigytą būstą.

Aišku tik viena: norint sėkmingai pasinaudoti būsto paskola, reikia nemažai laiko praleisti su skaičiuotuvu rankose.

Ilgalaikės paskolos gavimas yra rimtas įsipareigojimas, tad prieš imdami tokį kreditą, būtinai pasikonsultuokite su keliais skirtingų bankų specialistais.