Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Kokį mokėjimo tipą rinktis?

Anuitetinis ar linijinis paskolos mokėjimo būdas 

Taip jau susiklostė, kad kintančios palūkanų normos, šokinėjančios bankų maržos, nestabili ekonominė situacija priverčia ilgam susimąstyti šiuo metu besiskolinančius nuosavam būstui.

 

Viena aišku, kad geriau imti paskolą, negu mokėti nuomą. Bet visada yra bet : jeigu pajamų šiuo metu užtenka, reikia paskaičiuoti ir ilgalaikę perpektyvą, kokiu būdu paskolą ir palūkanas geriau mokėti – lygiomis dalimis anuitetas, ar linijiniu (laikui bėgant įmokos mažėja), nuo to labai priklausys Jūsų šeimos biudžetas ateinančius 20 metų.

Mokant paskolą linijiniu metodu, palūkanos skaičiuojamos nuo kredito likučio.

smspinigai.lt

Reikia suprasti, kad pradžioje paskolos išmokėtimo, paskolos grąžinimas bus didžiausias, todėl ir įmoką teks mokėti daug didesnę, negu rinktumėtės anuitetą. Vis dėlto, laikui bėgant įmoka mažės.

Apžvelkime pavyzdį:

Jeigu pasiskolinote 58000 €, 30 m. laikotarpiui, už 4,68 % palūkanas, bankų normos kinta, tad laikykite čia kaip pavyzdį.

 

Paskolos mokėjimo būdas

Mėnesinė įmoka pirmais metais

Mėnesinė įmoka po 5 metų.

Mėnesinė įmoka po 10 metų.

Mėnesinė įmoka po 30 metų.

Iš viso:

Linijinis

381 €

351 €

315 €

166 €

97368 €

Anuitetinis

296 €

296 €

296 €

296 €

106444 €

 

Koks paskolos ir palūkanų mokėjimo būdas Jums tiktų labiausiai?

Jeigu jau paėmėte paskolą, vadinasi buvote apsisprendę imti paskolą, bet svarbu pasiskaičiuoti, ir žinoti, kiek ir kada turėsite mokėti už paskolą, kokią sumą teks grąžinti. Išsirinkite paskolos grąžinimo būdą tokį, koks Jūsų šeimai geriasias , ir koks bus geriausias Jums ateinančius trisdešimt metų.

Rinktis linijinį paskolos mokėjimo būdą siūloma, jeigu:

- jūsų pajamos po 30 metų žada sumažėti, pavyzdžiui, pasiekus pensinį amžių, sumažėjusią įmoka padengti bus lengviau.

- norite apsidrausti nuo didėjančių palūkanų – grąžinant paskolą linijiniu metodu, didesnę sumą per mėnesį sumokate paskolos o palūkanų mažesnę,  todėl kylanti palūkanų norma mažiau skausminga. Pagal mūsų skaičiavimus, linijiniu būdu mokama būsto paskolos įmoka paskolos grąžinimo mokėjimo pabaigoje būtų praktiškai du kartus mažesnė nei mokant anuitetu.

- neplanuojate ir neturėsite didelių išlaidų artimiausiu metu tokių kaip būsto remontui, įrengimui.

- dėl mažėjančios įmokos sutaupytus pinigus galite anksčiau laiko grąžinti bankui, kad sumažėtų paskola.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad rinktis anuitetinį paskolos grąžinimo metodą nenaudingą. Vis dėlto ir šitas metodas turi savo privalumą.

Rinkitės jį, jeigu:

- laikotės nuomonės, kad dėl infliacijos pinigai tik nuvertėja, vadinasi ir jūsų skola bankui, todėl nėra reikalo skubėti ir mokėti iš karto didelių įmokų

- galėsite sukaupti pakankamai lėšų, kad ir po 30 metų neturėsite sunkumų mokėdami paskolos įmoką bankui.

- norite gauti didesnę paskolą – paprastai pasirinkus anuitetinį paskolos mokėjimo būdą galima pasiskolinti daugiau.

- nesate tikri dėl pastovių pajamų. Stabilus įmokos dydis leidžia jums toli į ateitį planuoti savo išlaidas.

- gaunate nepakankamai pastovias pajamas - stangiantis gauti paskolą, dažniausiai teks naudotis mažesne anuiteto mėnesine įmokos paskola.

- būsto įrengimui ar kitoms išlaidoms neturite santaupų ir reikės verstis iš tų pačių pajamų.

Prieš imdami paskolą, visada įvertinkite savo galimybes ir pasitarkite su specialistais, teisingas patarimas Jums gali sutaupyti daug tūkstančių eurų, jie parinks Jums tinkamiausią paskolos mokėjimo būdą. Be to, nepamirškite, kad susikloasčius gerai ar blogai JŪsų finansiniai situacijai, paskolos grąžinimą galima pertvarkyti, mokėjimo būdą galima koreguoti.

Gyvenime būna daug blogų situacijų, svarbiausia, nepamirškite, kad skola niekur nedingsta, ir nesulaukite tokio momento, kai skola yra perduodama antstoliams, nes tada skolos išmokėjimas pasidaro nebeįmanomas.