Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Kaip nustatyti ir kam reikia nustatyti tinkamą parduodamo nekilnojamojo turto kainą?

Jūsų būsto pardavimo kainai nedaro įtakos šie veiksniai, nors norėtųsi:

  • Kaimynystėje parduoto nekilnojamojo turto kaina.
  • Jūsų norima gauti suma.
  • Jūsų mokėta suma.
  • Kitos nekilnojamojo turto agentūros nustatyta kaina.

smspinigai.lt

Kainą visuomet nustato pirkėjas! Arba rinkos sąlygos.

Yra auksiniai žodžiai: Jūsų turtas vertas tiek, kiek šiuo metu moka pirkėjas.

Jūsų būsto vertę nulemia tuo metu rinkoje esanti panašių būstų kainos, ir kiek yra pasiryžęs mokėti pirkėjas.

 

Daugelis iš pirkėjų daug maž nutuokia ir supranta, kokia situacija yra nekilnojamoj turto rinkoje,  kokia turi būti nekilnojamojo turto kaina. Prieš perkant nekilnojamąjį turtą, prikėjas jau būna susipažinęs su rinkoje esančiomis kainomis ir geba nustatyti, ar už jį prašoma suma yra tinkama, bet visada veikia ambicijos ir simpatijos, antipatijos.

Turto įvertinimas ypač aktualus tada, kai pardavinės Jūsų turto nekilnojamojo turto bendrovė ar brokeris, nes jis tiesiog negalės parduoti Jūsų turto, nes kaina bus per didelė.

Nekilnojamojo turto pervertinimas yra žalingas veiksnys, lemiantis žymiai sumažėjusią galutinę būsto pardavimo kainą.

Kodėl?

Psichologiškai, kai pirkėjas mato, kad rinkoje yra ilgą laiką nekilnojamas turtas pardavinėjamas, kam kyla mintis, kad turtas neperspektyvus, ir pirkėjas nori numušti pardavėjo kainą. Pikėjui tokia situacija palanki ir laiko šiuos pasiūlymus pasenusiais, nevertais dėmesio.

Jūsų nuosavybė labiausiai atkreipia pirkėjų dėmesį per pirmąsias kelias jos pateikimo rinkai savaites, tai ypač aktualu internetiniam pardavimui.

Jei Jūs savo būstą pervertinsite, pirkėjai vietoj jo rinksis kitą panašų nekilnojamąjį turtą, kurio kaina yra jam patrauklesnė. Tokioje situacijoje, Jums teks ilgai pardavinėti nekilnojamąjį būstą, nebegelbės  objekto pristatymas rinkai. Tinkamas Jūsų nuosavybės turto vertinimas, lankstus prisitaikymas prie galimų rinkos svyravimų yra būtinas, nes nekilnojamasis turtas negali būti pardavinėjamas metai iš metų, nekalbant apie išskirtinį prestižinį nekilnojamąjį turtą, kuris dėl savo išskirtinumo laukia savo pirkėjo netgi keletą metų, bet jo pardavimo kaina yra neadekvati už savo išskirtinumą.

Tinkamas įkainojimas nekilnojamasis turtas pritraukia daugiau pirkėjų, tokiu atveju yra galimas nekilnojamojo turto pardavimas už didesnę kainą. Atminkite, kad kaina – tai vienas iš lemiamų veiksnių pirkėjui, nes rinka nuolat keičiasi dėl kitų konkuruojančių pardavėjų. Šiandien galite prašyti gerą pardavimo kainą, o ryt rinkoje pasikeitus situacijai, Jums gali tekti mažinti pardavimo kainą, nes nekilnojamasis turtas yra pervertintas dėl to, kad kiti pardavėjai nusprendė sumažinti savojo nekilnojamojo parduodamo būsto kainą, arba tiesiog pardavime atsirado daug panašaus nekilnojamojo turto, arba į rinką atėjo krizė, kurios Jūs nenumatėte, ir žinoma, nebegalite laikyti aukštos kainos, ir turite arba nuleisti kainą, kaip ir visa rinka, arba turite išimti savo nekilnojamąjį turą iš pardavimų.

Tikėtina nauda, kurią galite gauti nustatę tinkamą savo nekilnojamojo turto kainą:

 • naujos perspektyvos, Jūsų nekilnojamąjį turtą galės apžiūrėti didesnis kiekis žmonių, kurie yar galinčių įsigytitą turtą;
 • paskatinsite savo nekilnojamojo turto brokerį siūlyti Jūsų būstą didesniam potencialių klientų ratui būsto pirkėjų, nes nekilnojamasis turtas taps žymiai paklausesnis rinkoje dėl tinkamo įkainojimo;
 • pritrauksite daugiau potencialių pirkėjų, nes pirkėjai ieško gero nekilnojamojo turto už patrauklią kainą;
 • patirsite mažiau nepatogumų, nes savo būstą parduosite greičiau, kas leis Jums apsisaugoti nuo netikėtų rinkos svyravimų ar galimų nuostolių.

Atminkite, kad niekas taip lengvai ir greitai neparduos Jūsų nekilnojamojo turto, kaip nekilnojamo turto brokeris, žinoma, už tai teks jam sumokėti.

Nekilnojamojo turto brokeriai stebi situaciją rinkoje, ir visada gali patarti, kaip prisitaikyti prie kintančios rinkos.

Tai vienas iš būdų tinkamai, greitai ir lengvai parduoti savo nekilnojamąjį turtą.