Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Veiksmai pas notarą: pasirašote pirkimo – pardavimo sutartį, registruojate nuosavybę registrų centre.

Atvykus pas notarą pasirašyti  būsto pirkimo ir pardavimo sutarties Jums reikės pasų ar asmens tapatybės kortelių, kredito sutarties ar banko garantinio rašto, jei kredito sutarties dar esate nepasirašę.

Prieš pirkimo pardavimo forminimą aptarkite su pirkėju/pardavėju, kaip bus mokami notaro mokesčiai, dalis ar viena iš pusių mokės visą sumą. 

Aptarkite su pardavėju, nes pinigai bus pervedami pirkėjui tiesiai iš banko, o ne iš Jūsų sąskaitos, kai būstas bus įkeistas bankui ir kad sutartyje būtina nurodyti pirkėjo visus būtinus rekvizitus (banko pavadinimą, kodą, sąskaitos numerį).

Kai jau atlikote pirkimo- pardavimo sandėrį pas notarą, toliau seka Įsigyto būsto nuosavybės registravimas ir pažymos, reikalingos sudarant įkeitimo sandorį, kurias gausite  VĮ Registrų centras.

smspinigai.lt

Įvykdžius pirkimo sandėrį, reikia VĮ Registrų centro teritoriniame padalinyje įregistruoti  nusipirkto nekilnojamojo turto nuosavybę, užsisakyti pažymas. Žinotina, kad dabar dauhg ką galima atlikti ir internetu, pasidomėkite registrų centro tinklapyje ar trumpaisiais telefonais.  Viso to reikės tam, kad būtų galima sudaryti įkeitimo sandorį su banku, hipotekos lakštų sudarymui.

Nuosavybė užregistruojama, t. y. išduodamas pažymėjimas į nuosavybės teises, dažniausiai dešimties dienų bėgyje, pateikus reikiamus dokumentus registracijai, terminai gali skirtis priklausomai nuo to, kokio skubos paslaugą perkate, yra galimas keletas variantų.

Atsiminkite, kad reikės paso ar asmens tapatybės kortelės.  

Kokių dokumentų reikės norint įregistruoti būsto nuosavybę:

  • Žemės sklypo planas, jei registruosite nuosavybės teisę į žemės sklypą.
  • Užpildytas prašymas įregistruoti nuosavybės teisę
  • Notaro patvirtinta pirkimo ir pardavimo sutartis;
  • Teismo leidimas įkeisti būstą (jei turite nepilnamečių vaikų). Norint gauti leidimą, teks kontaktuoti su vaikų teisėmis, bet tai daugiau formalumas.
    Įkeičiant žemės sklypą, Jums nebus reikalingas teismo leidimas..

Jums reikia kreiptis į apylinkės teismą pagal savo gyvenamąją vietą.

Apylinkės teismo leidimo reikės tada, jeigu turite nepilnamečių vaikų, kurie gyvena su Jumis, ir Jūsų šeima gyvena vieninteliame Jūsų turimame ir įkeičiamame būste.

Teismo nutartis yra priimama per 5 kalendorines dienas, (terminai gali būti pasikeitę)  nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo teismui.

Išimtinai, teismo nutartis gali būti priimta skubos tvarka per 1-3 dienas. Dėl skubaus sprendimo priėmimo teiraukitės teisėjo, bet mažai tikėtina, kad tokia skubus tvarka būtų patvirtinta.

Teismo leidimas turi būti pateiktas notarui, kuris tvirtins įkeitimo sandorį.

Pažymos apie šeimos sudėtį ir gyvenamąją vietą gavimas

Tvirtinant turto įkeitimo sandorį notarui teks pateikti pažymą apie šeimos sudėtį. Šioje pažymoje būtinai turi būti nurodytas nepilnamečių vaikų skaičius.

Pažymas galite užsisakyti internetu, arba savo savivaldybėje.

Pažyma apie šeimos sudėtį bei gyvenamąją vietą išduodama iki keturių darbo dienų ir tokia pažyma galios iki tol, kol nepasikeičia šeimyninė padėtis arba šeimos sudėtis.

Kiekviena snotaras turi tilpti į valstybės nustatytas dokumentų išdavimo ribas, prieš kiek laiko išduotą pažymą jis priims, gali būti, kad Jums teks išsiimti naują pažymą, nors ir turite senąją.