Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Bankinės paskolos skaičiavimas ir pasirinkimas

Gyvenimas jau toks sudėtingas, kad norėdami geriau gyventi, mes imame paskolas iš banko, o kartais netgi naudojamės sms paskolomis ar greitaisiais kreditais.

Kodėl mes tai darome?

Tiesiog gyvenimo ritmas toks didelis, kad nebesinori taupyti daiktui keletą metų, kai galima nusipirkti čia ir dabar.

Yra ir antra medalio pusė, paskolos dažnu atveju nėra išsigelbėjimas, o netgi pagalba nuskęsti skęstančiajam.

Jeigu imdami greitąjį kreditą ar sms paskolą, o gal netgi būsto paskolą, Jūs neįsigilinate į paskolos gavimo sutartį,  Jūs galite sau užsikrauti nepakeliamos naštos paskolą, kuri iš idėjos, turėjo Jums padėti, bet realiai, paskolos mokėjimai Jus padarė dar neturtingesniu.

smspinigai.lt

Nepamirškite atsiminti svarbiausio: kaip aš galėsiu grąžinsiu paskolą ateityje?

Atminkite, kad visos banko sutartys yra sudarytos iš dviejų dalių: specialiosios ir bendrosios.

Svarbiausia paskolos sutarties dalis yra aptarta specialiojoje dalyje, ir reikėtų ieškoti sutarties dalies, kur yra kalbama apie paskolos grąžinimo būdą.

Yra du būdai, kuriais bankai apskaičiuoja paskolos grąžinimo dydį ir palūkanas.

Tai yra linijinis arba anuitetas.

Linijinis paskolos grąžinimas- kai palūkanos yra skaičiuojamos nuo faktinio kredito likučio.

Ką tai reiškia?

Mokant paskolą linijiniu būdu, Jūsų paskolos pirmosios įmokos bus maksimaliai didelės, bet su laiku mažės, nes mažės ir Jūsų kredito likutis.

Anuitetinis arba pastovusis paskolos grąžinimo būdas- kai mokėjimai paskolos atidavimui yra atliekami visada tokie patys.

Šiuo atveju, bankas iš Jūsų paskolos uždirba žymiai daugiau, bet šiuo atveju Jūs galite prašyti didesnės paskolos sumos.

Bendroji bankų praktika nustato, kad linijinis paskolos grąžinimo metodas taikomas tada, kai mėnesinė paskolos įmoka neviršija Lietuvos banko nustatyto santykio tarp  paskolos gavėjo pajamų ir mėnesinės įmokos bankui, kuris negali būti didesnis nei 40 proc. Jūsų pajamų.

Kas yra banko marža?

Kitaip tariant, tai yra Jūsų įvertinimas ir pavertimas pinigine išraiška. Bankas nusistato maržą pagal tai, koks vertingas klientas Jūs esate, koks esate patikimas ir tada paskaičiuoja piniginę procentinę išraišką nuo visos paskolos, kurią kiekvieną mėnesį turėsite mokėti bankui.

Bankas beveik niekada nesutinka persvarstyti banko maržos jokiomis aplinkybėmis, nebent padidinti, jeigu tapsite nemokūs, tad atsiminkite svarbiausią dalyką: jeigu įmanoma, niekada nevėluokite atsiskaityti su banku.

Bankai turi didžiulį sąrašą rizikos faktorių, kurie apibrėžia ir nustato paskolos maržos dydį.

Anksčiau, kol nebuvo galiojančio bankroto įstatymo, visą riziką prisiimdavo paskolos gavėjas, dabar, jau ir bankas atlieka savo skaičiavimus, ir įvertina, ar Jūs esate patikimas, ar Jūsų turtas bus likvidus, jeigu Jūs tapsite nemokus.

Bankai daug metų buvo susikūrę tokią strategiją, kad bendrąją paskolos dalį klientui parodo tik paskolos pasirašymo dieną. Niekada taip nedarykite. Kai jau sutariate, kad planuojate imti paskolą, kai jau gavote patvirtinimą, kad gausite paskolą, būtinai prašykite sutarties kopijos pavyzdžio.

Taip pat atsiminkite, kad bendrojoje dalyje sutarties sąlygos yra beveik niekada nekeičiamos.

Dažnu atveju, kai imate paskolą, bankas bando primesit Jums savo sąlygas, ir diktuoti savo primestas sąlygas, bet Jūs turite atsiminti, kad klientas esate Jūs, ir Jūs galite ir turite pasitrinkti patį geriausią ir optimaliausią paskolos variantą, kuris tiktų tik Jums.

Atsiminkite, kad būsto paskola yra įsipareigojimas bankui keletą dešimčių metų, tad sutartį būtina analizuoti.

Vertą žinoti, kad būstas gali tarnauti maksimaliai 50 metų, po to turi sekti kapitalinis būsto renovacijos remontas arba netgi būsto griovimas.

Tad atsiminkite, kad jeigu pasiėmėte senos statybos būstui didžiulę paskolą, įvertinkite, kad tam būstui ateityje reikės skirti nemažą dalį  piniginių investicijų renovacijai.

Vienas baisiausių dalykų susijęs su būsto paskola yra tai, kad bankas turi teisę nutraukti galiojančią paskolos sutartį, jeigu Jūs vėluojate sumokėti eilinę įmoką už būsto paskolą daugiau, kaip 60 kalendorinių dienų.

Tokiu atveju, bankas gali vienašališkai nutraukti sutartį, ir pareikalauti Jūsų grąžinti visą paskolą per 30 dienų nuo sutarties nutraukimo.

Kai negalėsite įvykdyti tokių kreditorių reikalavimų, Jūsų turtas bus išvaržytas.

Patarimas visiems, kurie ima greituosius kreditus, sms paskolas, ar būsto paskolas.

Prieš imdami kreditą apgalvokite, ar būsite finansiškai pajėgus grąžinti paskolą kredito teikėjui.